Teksty na zamówienie

CENA – klucz do sukcesu

Spis treści

Zachęcająca cena – nikt z nas nie lubi przepłacać

Niemal każdy, komu przyszło prowadzić własny biznes, niezależnie czy usługowy czy sprzedażowy, stanął twarzą w twarz z ofertą. OFERTA SPRZEDAŻOWA czeka każdego, kto zajmuje się sprzedażą bądź dystrybucją. Jak to na dobrą ofertę przystało, musi ona zawierać CENĘ. Nie ukrywajmy, w wielu przypadkach jak klient widzi niebotyczne sumy, nawet nie uśmiecha mu się odpisywać czy oddzwaniać. Cena ma, zatem OGROMNE znaczenie, na skuteczność oferty sprzedażowej. Klient widząc cenę, ma myśleć KUPUJE, a nie łapać się za głowę z przerażenia. Pamiętajmy każda cena może wyglądać atrakcyjnie – wszystko zależy od jej odpowiedniego wyeksponowania.

5 zasad atrakcyjnej ceny:

  1. DUŻA CENA = 5 x MAŁA CENA. Co to oznacza? Lepiej rozbić dużą cenę na małe jednostki przykładowo 1000 zł w rozbiciu na 30 dni to 33 zł/dzień.
  2. Nakieruj klienta jak może zdobyć te pieniądze. 33 zł dziennie to jedna paczka papierosów oraz jedna dodatkowa godzina pracy – wystarczy tylko rzucić palenie i wziąć dodatkowe nadgodziny, by mieć upragnioną rzecz.
  3. Udowodnij, że produkt, jaki proponujesz ma śmiesznie niską cenę. 33 zł? Przecież więcej wydajesz codziennie na zakupy w Biedronce, a i tak większość ląduje w koszu bądź kociej misce.
  4. Satysfakcja gwarantowana. Pokaż klientowi, że wcale nie musi od razu kupować produktu, może go pierw wypróbować za niewielką opłatą – coś w rodzaju kaucji.
  5. Atrakcyjny GRATIS. Do oferowanych przez siebie produktów dodaj atrakcyjny gratis, który w oczach klienta będzie posiadał znaczną wartość. Ważne, by te dodatki nie zrujnowały nas finansowo – warto, więc postawić na coś cyfrowego.

Te 5 zasad sprawi, że nikt nie oprze się naszej ofercie sprzedażowej. Zapraszamy Państwa do skorzystania z moich usług na ATRAKCYJNE, CIEKAWE, CHWYTLIWE oferty sprzedażowe.