Teksty na zamówienie

content marketing

Czym jest Content Marketing?

Spis treści

Content marketing czyli w wolnym tłumaczeniu marketing treści oznacza strategię marketingową. Polega ona na tworzeniu wartościowych treści, które zjednują sobie odbiorców. Głównym jego narzędziem narzędziem są teksty, ze względu na ich uniwersalność, a także filmy czy grafiki. Można wśród nich wyróżnić takie zawartości jak: wpisy na blogach, newsy, publikacje eksperckie, recenzje, artykuły, opisy produktów, poradniki czy raporty.

Po co komu potrzebny content marketing?

Istotą content marketingu jest długotrwałe budowanie pozytywnych relacji z klientem oraz nakłonienie go do podjęcia określonej czynności, takiej jak kupno produktu.

Tworząc skuteczne teksty, można skłonić odbiorcę do działania. Nie wystarczy jednak jednostronny przekaz. Trzeba go zrozumieć, a także jego problemy i wybrać odpowiedni kanał do komunikacji. Raczej nie dotrzesz do kogoś, kto okazjonalnie odwiedza Social Media, promocją na Facebooku.

Skąd nagłe zainteresowanie content marketingiem?

W ostatnich latach, przyrost popularności content marketingu można przypisać ulepszeniu algorytmów sortujących strony. Odkąd Google wysoko pozycjonuje strony, które posiadają wiele wartościowych treści, marketing treści wszedł w okres renesansu. Przykładem dobrze obrazującym zjawisko, jest strona Wikipedii, pojawiająca się zazwyczaj na samej górze wyników wyszukiwania. Właśnie do niej najchętniej sięgają internauci w poszukiwaniu wiedzy.

Ludzie żyją dzięki opowieściom. Pozwól nam opowiedzieć Twoją.

Agencja copywriterska Teksty na zamówienie to przede wszystkim ludzie, którzy wierzą w moc słowa pisanego. Dzięki różnorakim zainteresowaniom naszych copywriterów, tworzymy zespół nietuzinkowych osób o równie nietuzinkowych zainteresowaniach, co przekłada się na efekt wykonywanych przez nas zleceń. Do każdego zadania podchodzimy z ciekawością i niegasnącym zaangażowaniem. Poznajemy produkt od podszewki, podkreślamy jego unikatowość i tworzymy niebanalne narracje, które wpadają w pamięć. I to właśnie dzięki temu ludzie wracają po więcej.

Wpływ na rozwój miały także inne czynniki...

ad block

Udziału nie można także odmówić popularyzacji Ad-blocka. Teksty dzięki niemu zyskały na znaczeniu, gdyż nie sposób ich zablokować, tak jak natrętnej reklamy typu pop up. Rozpoczęła się także tendencja wzrostowa ukazująca, że przedsiębiorcy stają się coraz bardziej świadomi potrzeby adaptacji technik e-commerce w sieci. Content marketing to potęga, z którą każdy powinien się liczyć.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Być może zainteresuje Cię także...