Teksty na zamówienie

Kilka słów o pracy zdalnej

Spis treści

O co spytać copywritera przed dokonaniem płatności? Część I

Praca z copywriterem, niezależnie od tego czy freelancerem czy też agencją, nierzadko wymaga od Zleceniodawcy niemałej cierpliwości. Nie dlatego, że copywriter nie jest w stanie spełnić naszych oczekiwań – wręcz przeciwnie.Problem w tym, że nawet najlepszy specjalista nie jest w stanie czytać nam w myślach. Oto 10 kwestii, które należy poruszyć jeszcze przed opłaceniem zlecenia, które mają znaczący wpływ na komfort psychiczny zarówno copywritera jak i Zleceniodawcy.

Szukasz copywritera?
Od czego zależy termin realizacji zlecenia?

Po pierwsze: termin realizacji zlecenia

Termin terminowi nierówny. Krótkie zlecenia realizowane są w 24-48h od momentu zaksięgowania wpłaty, dłuższe natomiast w proporcjonalnym czasie. Czas napisania tekstu zależny jest od wielu kwestii. Poza długością, są to również: stopień skomplikowania tekstu, potencjalne źródła dostarczane przez Zleceniodawcę, obecność określonych słów kluczowych, przeznaczenie tekstu oraz jego tematyka, a także forma tekstu.

Przykład:

Praca dla copywritera: artykuł na stronę WWW, temat: dieta niskowęglowodanowa,  długość 10,000zzs., wymagane podstawowe słowa kluczowe związane z tematem, konieczność stworzenia przypisów i bibliografii (rzetelne źródła, ze szczególnym naciskiem na badania), tekst sformatowany, zgodny z SEO, gotowy do wstawienia na stronę internetową. Czas realizacji: 72h.

Praca dla copywritera: tekst na bloga firmowego, temat: przegląd najzdrowszych diet, długość 10.000zzs., wymagane podstawowe słowa kluczowe związane z tematem, tekst zgodny z SEO, sformatowany, bez obrazków. Czas realizacji: 12-24h.

W przypadku współpracy długoterminowej warto umówić się z copywriterem na regularne przesyłanie tekstów. Przykładowo: w każdy piątek, do godziny 15:00. Większość z nas zapomina, że copywriter-freelancer również może mieć dom i rodzinę. Mimo tego, że pracuje zdalnie, większość pragnie poświęcić weekendy i dni świąteczne na odpoczynek, nie na pracę.

 W części II: portfolio