Teksty na zamówienie

Tworzenie skutecznych opisów produktów

Spis treści

W tworzonych opisach produktów, nie powinieneś skupiać się jedynie na SEO. Twoim podstawowym celem jest sprzedać wystawiony produkt. Skuteczne treści odgrywają bardzo istotną rolę w procesie decyzyjno-zakupowym potencjalnego klienta. W dzisiejszym wpisie przybliżymy techniki tworzenia treści, które sprzedają.

Kim jest Klient, do którego skierowany jest opis produktu?

Pierwszym pytaniem, które powinien sobie zadać copywriter to kim właściwie jest osoba do której kieruje opis produktu?

Pod uwagę należy wziąć jej problemy, a także takie aspekty jak wiek, płeć, zainteresowania, wykształcenie czy majętność. Znając odpowiedzi na powyższe pytania, można stworzyć obraz przeciętnego człowieka, odwiedzającego witrynę w celu zaspokojenia swojej potrzeby. Otwierają się możliwości lepszego dotarcia do odbiorcy, za pomocą technik marketingowych.

Wybranie odpowiedniego tonu do opisu produktu

Następnym krokiem jest ustalenie narracji. Znając personę, jesteśmy w stanie ustalić, jakie zwroty (bezpośrednie czy bardziej oficjalne?) osiągną najlepszy rezultat.

Przykład nr 1

Opis produktowy laptopa gamingowego na stronę ze sprzętem elektronicznym. Głównym problemem osoby poszukującej laptopa jest jego zupełny brak bądź dotychczasowy nie spełnia już swojej roli. Na wstępie skup się więc na podaniu jego specyfikacji technicznej, gdyż odgrywa ona główną rolę w wyborze sprzętu tego typu. W dalszej części uwydatnij i rozwiń pozostałe parametry wpływające na grę na laptopie takie jak: szybkość Wi-fi, dźwięk, układ klawiatury czy wysokiej jakości obraz.

„Uzyskaj realistyczne kolory i niesamowitą płynność obrazu, dzięki najnowszej technologii”

Używanie odpowiednich słów mocy (działających na wyobraźnie) jest kluczowe w stworzeniu dobrego opisu produktowego. W powyższym śródtytule przekazaliśmy odbiorcy trzy informacje oraz zwięźle i na temat zapewniliśmy go, że rozgrywka na danym sprzęcie jest na najwyższym poziomie.

Przykład nr 2

Opis produktu dla sklepu odzieżowego dla kobiet. Przedmiotem jest niedroga sukienka boho z modnym wzorem. 

Na podstawie tych danych, wiemy już naprawdę bardzo dużo. Naszą personą jest młoda kobieta ze średnimi zarobkami, śledząca światowe trendy. Najlepiej sprawdzą się tu teksty pisane w stylu casual.

„Zwiewna i delikatna sukienka boho dla kobiet ceniących sobie wygodę i elegancję!”

W tym jednym zdaniu, przekonaliśmy do zakupu jednocześnie osoby preferujące wygodę, jak i te ceniące sobie styl oraz narzuciliśmy czytelniczce punkt widzenia. Być może wcześniej nie patrzyła na sukienkę pod kątem wygody, ale teraz to się zmieni i będzie dodatkowym atutem, przemawiającym za zakupem.

Wypunktowanie najważniejszych cech produktu

Wypunktowanie najważniejszych cech produktu na samym początku opisu produktu jest świetnym sposobem na szybkie przekazanie najważniejszych informacji niecierpliwemu klientowi. Dobrze wypunktowane cechy z pewnością pozytywnie wpłyną na konwersję. W dalszej części opisu produktu wykorzystaj je, uwydatniając ich zalety.

Słowa mocy, jako sprzymierzeniec przechylający szalę

opisy produktów

Słowa takiej jak: niesamowity, realistyczny, zapierający dech w piesiach, odważny, niezwyciężony, zaskakujący, magiczny, ekscytujący czy namiętna, potrafią przechylić szalę na korzyść sprzedawcy. Są to zwroty wywierające bardzo pozytywne emocje na odbiorcy przekazu. Skojarzenia zostają przekierowane na opisywany obiekt – czyli przedmiot sprzedaży. Odpowiednia ich ilość i zręczne zastosowanie, szybko uciszą głos rozsądku mówiący, że za chwilę wydasz 600zł na nową szczoteczkę do zębów.

Opis produktu jako medium do kreowania ludzkich marzeń

Z pewnością sam kiedyś marzyłeś o podróży dookoła świata, czy aby spotkać miłość życia. Odpowiednim opisem produktu, wzbudzisz w odbiorcy uczucia, związane z marzeniami. Można w bardzo perswazyjny sposób nakłonić go do kupna przedmiotu. Przekaz jest prosty – oferowany przez nas produkt, umożliwi Ci zrealizowanie marzeń. Zmaterializujesz te uczucia za pomocą słów oraz zdjęć i wyciągniesz je na światło dzienne.

Przykład

Sklep z suplementacją dla sportowców. Produkt to odżywka białkowa wspomagająca przyrost masy mięśniowej.

„Odżywka tylko dla prawdziwych kulturystów!”

Kupno przedmiotu z takim opisem produktu wywołuje u klienta uczucie przynależności do grupy kulturystów. Poczuje, że realizuje swoje marzenie o byciu umięśnionym, pomimo że prawdopodobnie nigdy wcześniej nie ćwiczył na siłowni.

Historia przedmiotu zawarta w opisie produktu

opis produktu

Przedstawienie historii przedmiotu świetnie sprawdza się w opisach produktów, które nie są powszechnie znane, przez co odbiorca jeszcze nie wie, że tak ich potrzebuje.

Przykład

Sklep ze zdrową żywnością – produkt to egzotyczna kawa, sprowadzana z dalekiego wschodu. Natura produktu daje niesamowite wręcz pole do popisu. Zaczynając od przedstawienia jego właściwości, po historię można nadać mu mityczny charakter.

„Czy wiesz, że mnisi z regionu Hsion-Siang, regularnie spożywający kawę Miong dożywali 120 lat?”

W jaki sposób zmieni się życie klienta, który regularnie spożywa kawę Miong? Ma szansę przeżyć nawet 120 lat! Wystarczająca motywacja do regularnego zaopatrywania się w produkt, nieprawdaż?

Ludzie żyją dzięki opowieściom. Pozwól nam opowiedzieć Twoją.

Agencja copywriterska Teksty na zamówienie to przede wszystkim ludzie, którzy wierzą w moc słowa pisanego. Dzięki różnym zainteresowaniom naszych copywriterów, tworzymy zespół nietuzinkowych osób o równie nietuzinkowych zainteresowaniach, co przekłada się na efekt wykonywanych przez nas zleceń. Do każdego zadania podchodzimy z ciekawością i niegasnącym zaangażowaniem. Poznajemy produkt od podszewki, podkreślamy jego unikatowość i tworzymy niebanalne narracje, które wpadają w pamięć. I to właśnie dzięki temu ludzie wracają po więcej.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Być może zainteresuje Cię także...