Teksty na zamówienie

Z cyklu copywriter radzi

Spis treści

Blog firmowy – teksty SEO, które z pewnością przyciągają Klientów

Atrakcyjne treści na bloga? Dlaczego nie!

Po pierwsze, a zarazem najważniejsze teksty na firmowego bloga wcale nie muszą być nudne – wręcz przeciwnie. Każdy dobry copywriter potrafi stworzyć rozwiązania blogowe, które przyciągną potencjalnych Klientów – nie tylko dobre merytorycznie (wysokiej jakości), ale również zgodne z SEO (nasycone odpowiednią ilością słów kluczowych). Kluczem do sukcesu jest oczywiście „lekkie pióro”.

Teksty na bloga
Od wartościowych tekstów blogowych dzieli Cię jeden krok…

Ratunku, nie wiem o czym pisać na swoim blogu

Niewątpliwie blog firmowy rządzi się swoimi prawami. Przede wszystkim teksty, które tam zamieszczasz muszą być zgodne z branżą, w której działasz. Wbrew pozorom, masz ogromne pole do popisu. Wcale nie musisz pisać konkretnie o tym, czym się zajmujesz. Teksty na bloga mogą być różnorodne, ale nadal oscylować wokół tej samej tematyki. A zatem przedstawiamy Wam przykład dla firmy zajmującej się… pożyczkami. Temat pożyczek z pewnością daje wiele możliwości – nie trzeba pisać wyłącznie o własnej ofercie.

Przykład:

Pożyczki. Na uwagę zasługują przede wszystkim: definicja pożyczki, rodzaje pożyczek, umowa pożyczkowa, formalności niezbędne do wzięcia pożyczki, ranking najlepszych pożyczek online, pożyczka bez wychodzenia z domu, zdolność kredytowa, różnice między pożyczką, a kredytem, opis najlepszych pożyczek, kalkulator pożyczkowy (albo kredytowy), zabezpieczenie pożyczki, doradca finansowy, gdzie wziąć pożyczkę, koszt pożyczki, cel pożyczki, na co wydać pożyczkę, maksymalna wysokość pożyczki, termin spłaty pożyczki, poradnik pożyczkobiorcy, pożyczka w obcej walucie, pożyczka-kwestie prawne, spłata pożyczki jako dług (kwestie dziedziczenia), pożyczka dla seniora, pożyczka na wakacje/święta/ślub/chrzciny, pożyczka bankowa, chwilówka, bezpieczeństwo chwilówek, pożyczka na telefon, problemy ze spłatą pożyczki.

Niewątpliwie wszystkie powyższe tematy umożliwiają napisanie co najmniej kilkudziesięciu zróżnicowanych wpisów na bloga. Z pewnością podane przykłady nie są wcale zbyt innowacyjne – to najprostsze rozwiązania wymyślone na szybko.

  • Pisz o tym, co może zainteresować Twojego potencjalnego Klienta. Z pewnością przeczyta on Twój wpis po to, by dowiedzieć się wartościowych dlań informacji;
  • Pisz rzeczowo i na temat – nie opowiadaj bzdur, zwłaszcza jeżeli zależy Ci na stałych Klientach;
  • Zadbaj o wysoką wartość merytoryczną tekstów – w przypadku usług nieocenione są poradniki;
  • Nie pisz dwa razy na ten sam temat – w każdej branży możesz się wykazać, zwłaszcza jeżeli skorzystasz z pomocy copywritera;
  • Zadbaj o nasycenie słów kluczowych i dopasowanie tekstu pod SEO, bezsprzecznie sprawdzi się to w przypadku wyszukiwarek.

Wyczerpały Ci się pomysły? Nie masz zielonego pojęcia o czym pisać? Masz wrażenie, że wykorzystałeś już wszystkie dostępne tematy?

Atrakcyjne treści na bloga: gdzie szukać pomocy?

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zlecił stworzenie atrakcyjnych treści na bloga copywriterowi. Co więcej, nie musisz wymyślać żadnych tematów. Wystarczy, że podasz stronę firmową albo sprecyzujesz branżę, w której działasz. W przeciwieństwie do większości freelancerów, dobry copywriter przedstawi Ci propozycję kilku, a nawet kilkunastu tematów, które idealnie sprawdzą się na Twoim blogu. Twoim zadaniem jest wybrać jeden z nich i czekać na gotowe zlecenie.

SEO treści na bloga
Treści blogowe muszą być zgodne z SEO

Teksty na bloga czy teksty SEO – co wybrać?

Uwaga! Nie ma czegoś takiego jak teksty SEO. Wszystkie teksty – niezależnie od tego, czy są one na bloga, na stronę WWW czy też na aukcję Allegro – są tekstami SEO, a więc zgodnymi z zasadami pozycjonowania (tekstami pod pozycjonowanie). Jeżeli copywriter zmusza Cię do uiszczenia dodatkowych kosztów za SEO jest najzwyczajniej w świecie naciągaczem. Każdy artykuł, tekst, slogan, wpis, notka – każde zlecenia realizowane jest z uwzględnieniem SEO, a więc nie tylko odpowiednich słów kluczowych, ale również formatowania i wszystkich aspektów, przyjaznych wyszukiwarkom internetowym (ze szczególnym uwzględnieniem najpopularniejszej z nich – Google).

AdWords Blog
Dobre słowa kluczowe = dobry początek

Zlecam teksty na bloga – co ze słowami kluczowymi?

Reasumując, w naszym przypadku wszystkie treści zawierają odpowiednie słowa kluczowe. Oczywiście, jeżeli Klientowi zależy na szczególnych frazach bądź ich odmianach, może taką prośbę zamieścić w wiadomości. Nasi copywriterzy z pewnością zamieszczą w tekście wszystkie pożądane przez Klienta frazy kluczowe. Finalny tekst będzie nie tylko merytoryczny, przyjazny dla potencjalnego Odbiorcy, ale również przychylny robotom.